صفحه اول

به وبسایت انجمن مدرسان و دانشگاهیان ایرانی در آلمان خوش آمدید.
در نوامبر ۱۹۹۸ انجمن مدرسین و دانشگاهیان ایرانی در آلمان (VIHA) باهدف ارتقاء روابط علمی وفرهنگی میان ایران و آلمان تاسیس شد. چرا که مانند کشورهای مختلف جهان متخصصان مجرب ایرانی در بخش های مختلف اجتماعی آلمان حضور دارند که در این امر مدرسین دانشگاهها، پزشگان، مهندسین، وکلا، دانشگاهیان و همچنین نویسندگان و شخصیت های بنام از دنیای فیلم و رادیو و تلویزیوون نقش مهمی ایفا میکنند.

VIHA به منظور ایجاد مکانی مناسب برای این جامعه متخصص ایرانی جهت تبادل تجربه بین نسلها و ایجاد پروژه های مشترک وتحقق بخشیدن به آنها ایجاد شده است.
این انجمن از لحاظ سیاسی مستقل است و خود را به عنوان یک زمینه ساز مستعد برای پیوند اطلاعات و انتقال دانش می داند. اثرات هم افزایی شبکه های موفق و فعال میتواند به شکل قاطعی بر آینده تاثیر بگذارد.

این همایش ها با تقویت و ارتقای روابط موجود توسط انجمن ایجاد میشود. تمرکز VIHA بخصوص بر شرکت
کنند گا نی هست که در زمینه های آموزش، علوم و تحقیقات فعال هستند که هدف مشترکشان ارتقاء جامعه ایرانی میباشد.
این انجمن همچنین میتواند به عنوان پایه ای برای تبادل ارتباطات و تجارب بین جوانان و پیشکسوتان باشد. در این تبادل بین نسل ها سالها تجربه تخصصی نهفته است که میتواند ستونی برای آینده مشترک ایجاد نماید. برای رسیدن به این اهداف جلسات، سمینارها، سخنرانیها و کنفرانسها به طور منظم برگذار میشوند.

بیش از بیست و سه سال است که این انجمن بستری برای احقاق پروژه ها ارائه میدهد. به همین دلیل بسیاری از پروفسور ها، دانشگاهیان و دانشجویان ایرانی عضویت در انجمن را دارند و به طور فعال با انجمن همکاری میکنند.

»من به VIHA متعهد هستم زیرا که به تلاش های علمی برای دانشگاهیان و دانشجویان ایرانی در اروپا و پروژه- های اجتماعی انجمن ارزش قائل هستم. «

-پروفسور دکتر گودرز محبوبی

» با تعهد من به VIHA میخواهم نقش مهمی در اجرای ایده ها و رسیدن به اهداف تعین شده ایفا کنم. از این طریق امیدوارم که انجمن ارتباط دانشگاهی بین ایران و آلمان را تقویت کند. «

-نعیمه رضایی


شریک کاری

axxessio

اهداف

هدف این جامعه ترویج روابط علمی و فرهنگی بین ایران و آلمان می باشد. کانون برای دسترسی به این هدف به خصوص وظایف به شرح زیر را تعیین نموده است:

۱- یاری در آموزش کارکنان علمی در ایران خصوصاً بوسیله:

الف- ترویج عملکرد آموزشی استادان آلمانی و استادان ایرانی مقیم آلمان و نیز دانشگاهیان در ایران.

ب- حمایت از احداث و  توسعه مکانهای علمی آموزشی و دوره های تکمیلی برای دانشجویان و دستیاران علمی در ایران.

۲- تبادل اطلاعات علمی با برگزاری کنفرانسها در ایران و آلمان همچنین حمایت از شرکت استادان و دانشگاهیان ایرانی در کنفرانس های علمی در آلمان.

۳-  انتشار مقالات علمی محققین آلمانی در مجلات ایرانی.

۴- تنظیم و بررسی برنامه های آموزشی ، تحقیقاتی و پردازشی در ایران.

۵- اعزام پزشکان و کارکنان متخصص پزشکی به مناطق در شرایط اضطراری و فاجعه زده.

۶- امداد در حوادث ناگوار و مناطق فاجعه زده.

هیئت مدیره

در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ هیئت مدیره جدید با هدف دادن چهره جدید به انجمن توسط مجمع عمومی انتخاب شد. از این تاریخ به بعد تلاش های بسیاری برای به ثمر رساندن این هدف صورت گرفته است به طوریکه بسیاری از ایده ها و پروژها تحقق پیدا کرده اند. و به موازات آن انجمن در تلاش ایجاد موقعیتی برای دانشجویان ایرانی است که بتوانند از طریق دانشگاهها و شرکتها، بورسهای تحصیلی اروپا را دریافت کنند.

اعضای هیئت مدیره بطور متمرکز و فشرده در تجدید ساختار انجمن فعالیت میکنند که خود نقطه عطف مهمی برای حیات آینده این انجمن خواهد بود. به دلیل این مدرنیزاسیون ساختاری، انجمن به عنوان یک سازمان علمی نه تنها در آلمان بلکه در سطح بین المللی مطرح خواهد بود.

آقای پروفسور دکتر گودرز محبوبی

ریاست هیئت مدیره

آقای پروفسور دکتر گودرز محبوبی متولد سال ۱۳۴۴ خورشیدی در تهران، متاهل و دارای دو فرزند دختر میباشد. او بیش از ۲۵ سال است که در مناطق آلمانی زبان، کار و زندگی میکند. او تحصیلات خود را در دانشگاه فنی وین و دانشگاه برکلی کالیفرنیا به پایان رسانده است.

ایشان در نوامبر ۲۰۰۶ شرکت axxessio GmbH را تاسیس کرد که در آن بعنوان مدیر عامل فعال میباشد.

فعالیت وی در VIHA به منظور ارتباط با وطن خود و تحقق بخشیدن به هدفهای مشترک انجمن میباشد.

آقای دکتر نوروز فیروزیان

معاون ریاست هیئت مدیره

آقای مهندس سهرابی فیروز

دبیر

خانم نعیمه رضایی

حسابدار

خانم مریم وثوقی

مسئول هماهنگی کارهای عمومی